Blog

Youtube İçerik Üreticileri İçin Oldukça Faydalı ve Ücretsiz İnternet Siteleri ve Uygulamalar

Youtube için içerik üretiyorsanız, özellikle sıfırdan kanalınızı geliştirmek yani sermaye harcamadan güzel videolar sunmak için neler yapmalıyım diye düşünüyorsanız, işte videolar ve kapak resimleriniz için ücretsiz kullanabileceğiniz harika uygulama ve siteleri sizler için derledik.

CANVA

Canva gerçekten hem profesyonel hem de yeni başlayanlar için çok yönlü bir video ve resim düzenleme uygulamasıdır. Ücretsiz sürümünde videolarını kesmeden, biçmeden düzenlemeye kadar pek çok ücretsiz seçeneği bünyesinde barındırıyor. Dahası filigran koyma gibi basit işlerle uğraşmaz. Youtube için video düzenlemede geçiş özelliklerinden filtrelere pek çok güzel kullanım seçeneği mevcut. Ayrıca Canva ile ücretsiz slaytlar da yapmak oldukça kolay.

Youtube’de paylaşacağınız videoları düzenlemek için Canva harika bir uygulama olmasının yanı sıra küçük resim oluşturmak içinde idealdir. Youtube Seo için oldukça önemli olan Youtube küçük resim için hazır şablonlardan tutun çoklu karman oluşturabileceğiniz pek çok resim seçeneği mevcut. Tabi ücretsiz sürüm size sınırlı sayıda özgürlük sağlıyor. Canva’nın kendi ücretli filigran ve arka plan resimleri de harika olup Premium üyelik ile bunlardan faydalanabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen Canva ücretsiz sürümü Youtube kanalınız için çok ama çok faydalı olacak bir uygulama olup Masaüstü web sitesi de bulunmaktadır.

Pexels

Pexels gerçekten ücretsiz olarak sermaye koymadan yada para aboneliklere ücret harcamadan özellikle Youtube, onun dışında İnstagram ve Facebook gibi farklı sosyal medya platformları içinde kolaj ve videolarınız için stok fotoğraf yada stok video bulabileceğiniz geniş ve kullanışlı bir platform.

Pexels pek çok telifsiz fotoğraf yada video barındırmakta. Bu güzel ücretsiz ve telifsiz fotoğraflar ile güzel arka fonlar oluşturup kapak resimleri yapabileceğiniz gibi bunları geçiş için videolarda da yerleştirebilirsiniz. Yine telifsiz videolar için seçenek bol. Özellikle drone çekimleri bulunan stok videolar ile renkli ve güzel Youtube videoları hazırlayabilirsiniz.

PhotoRoom

Youtube içerik üreticileri için faydalı ücretsiz sitelerden biri de Photoroom’dur. PhotoRoom adı üstünde Youtube için harika kapak resimleri yapmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Temelinde arka planı silmek yer alır.

Yüklediğiniz resmin arka planını harika bir şekilde kaldıran bu sitenin ayrıca uygulaması bulunmaktadır. Yüklediğiniz resmin arka planını kaldırdıktan sonra yine bu arka plan yerine başkalarını ekleyerek yâda katman genişletip yazılar, simgeler ve emojiler ile zevkinize göre tıklama oranını arttıracak ve videolarınızın izlenmesini sağlayacak güzel Youtube küçük resimler yapabilirsiniz.

Ancak ufak bir detay PhotoRoom arka plan kaldırıcı ile arka planı çıkarttığında resme filigran koymaktadır. Bu filigranı başka uygulamalar ya da paintte kes yaparak bile kolayca temizlemeniz mümkün. PhotoRoom gerçekten arka plan silme uygulamaları arasında en kaliteli iş yapan ve oldukça profesyonel bir sitedir.

Unsplash

Yine Pexels gibi telifsiz fotoğrafları ücretsiz olarak bulabileceğiniz güzel bir site olan Unsplash ile ücret ödemeden videolarınızı zenginleştirebilir, Youtube küçük resminizi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Kaliteli görselleri yüksek çözünürlükte kolayca indirebilirsiniz. Unsplash, Pexels’e göre fotoğraf olarak daha çok seçenek barındırmaktadır ancak telifsiz ve ücretsiz video arıyorsanız Pexels, Unsplash’a göre daha zengin bir video deposuna sahiptir.

H-Supertools

Youtube de video içi Se olmazsa olmazı anahtar sözcüklerdir. H-Supertools size etiket önerisi veren dünya çapında hizmet veren etiket önerme servisidir. Pek çok benzerinden farklı olarak ücretsiz özelliği ile çok fazla sayıda etiket ve anahtar kelime önerisi sunar. Bu geniş yelpazesinin yanı sıra bulduğu anahtar kelimeleri zorluk seviyesine göre sıralaması H-Supertools’u diğer etiket ve anahtar kelime önerme sitelerinden öne çıkarıyor.

Youtube videonuz için anahtar kelime bulmak için sağlam ve güncel bir site olan H supertools kullanımı oldukça basittir. Youtube ve Google için ayrı etiket bulucuları olup Türkçe olarak bulmak istediğinizi yazdığınızda yine Türkiye için güncel seçenekleri zorluk durumunu yanda gösterecek şekilde listeler. Böyle Youtube için koyacağınız etiketin rekabet ve aranma durumunu genel olarak tespit edebilir ve buna uygun Seo anlamında videonuzu destekleyebilirsiniz.

Youtube de önerilenlerde, Ana ekranda ve göz atma seçeneklerinde çıkmak, kısacası Youtube de görünmek istiyorsanız, Küçük resim, videoda kalma süresi, etiket ve başlıklar ile açıklamalar oldukça belirleyicidir. İşte bu ücretsiz uygulamaları kullanarak kendi Seo çalışmanızı bu site ve uygulamaları yaparak Youtube de sermayesiz başarılı olmanın yollarını bulabilirsiniz.

Diğer Konular

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu