Wordpress

WordPress’te Font Awesome Nasıl Kullanılır?

WordPress’te font awesome nasıl kullanılır? Font awesome kurulumu hakkında bilgi, Font awesome nasıl kullanılır ve avantajları nelerdir.

WordPress’te Font Awesome Nedir Nasıl Kullanılır?
WordPress Font Awesome Eklentisi

WordPress font awesome eklentisi sayesinde web sitenizde kullanmak istediğiniz ikonları saklayabilme şansına sahip olabilirsiniz. Bu kütüphaneye kullanarak web sitemizde kullanmak istediğimiz her türlü aracı saklayabilme bu sayede de ihtiyaç duyduğunuz zamanda tekrardan kullanabilme şansına sahip olursunuz.

Font Awesome Nedir?

Font awesome WordPress kullanılarak tasarlanan web sitelerinin kişiselleştirilmesine yarayan bir kütüphanedir. Bu kütüphane içerisinde web sitelerinde kullanılmak üzere pek çok Simge yer aldığı gibi aynı zamanda Android işletim sistemine sahip olan ve iOS işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarda kullanılabilecek simgeleri de ulaşabilmek mümkündür.

Font awesome aslında sembolik bir fonttur ve içerisinde yer alan ücretsiz simgeler sayesinde web sitenizin daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ücretsiz olarak indirmiş olduğunuz bu font sayesinde kütüphane içerisinde yer alan çeşitli simgeleri kullanabilir ve bu simgeler sayesinde web sitenizin kişiselleştirilmesini sağlayabildiğiniz gibi şık bir görünüme kavuşmasını da sağlayabilirsiniz.

Font Awesome Kurulumu

WordPress font awesome eklentisi sayesinde WordPress’in daha efektif şekilde kullanabilmek mümkündür. Eklentinin kullanabilmesi için öncelikle eklentinin indirilmesi ve kurulumunun gerçekleştirilmesi gerekir. Eklenti indirildikten sonra aktif hale getirilebilmesi için kurulumunun tamamlanması bu sayede de bu eklentinin kullanılmasını sağlanır. Font awesome eklentisini kullanmaya başlayabilmek WordPress uygulaması içerisinde ayarlar sekmesine giderek Font awesome seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ayarları kendinize göre kişiselleştirebilir ve kısa süre içerisinde eklentiyi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Font Awesome Nasıl Kullanılır?

WordPress font awesome WordPress içerisinde kullanılabilir. WordPress içerisinde bu simgenin görülebilmesi için yapmanız gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • WordPress uygulamasına girerek ayarları sekmesini aç
 • Ayarlar içerisinde bulunan kod kütüphanesine tıklayın
 • Bu kütüphane içerisinden font awesome simgesini bulun ve sitenize ekleyin
 • İkonun sitenize eklediğiniz takdirde WordPress sitenizin içerisinde font awesome uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz

Font Awesome Avantajları Nelerdir?

WordPress font awesome eklentisi çevrimiçi olarak kullanılabilecek pek çok simgenin bulunduğu bir kütüphanedir. Bu kütüphanenin WordPress web sitesine sağlamış olduğu avantajları şu şekilde açıklayabilmek mümkündür:

 • Bu kütüphane içerisinde 1000’den fazla Simge bulunmakta ve bu simgeler kullanılarak WordPress sayfasının kişiselleştirilebilmesi mümkün hale getirilmektedir
 • Kütüphane içerisinde ayrıca 3000’den fazla ücretli simgeyi de kullanabilmek mümkündür
 • İndirmiş olduğunuz simgeleri kolay şekilde ulaşabilme ve web sitesi içerisinde kullanabilme şansına sahip olursunuz
 • Bu eklenti sayesinde rektör sembollerini kullanabilir bu sayede de web siteniz içerisinde yer alan sembollerin ölçeklendirilmesini sağlayabilirsiniz
 • Kütüphane içerisinde yer alan simgelerden birini seçtikten sonra bir simgeyi istediğiniz yerde kullanabilmeniz mümkündür
 • Kolay kullanımı sayesinde istediğiniz simgeleri bulabilme ve kullanabilme şansını elde edersiniz
 • Birbiriyle uyumlu pek çok Simge yer aldığından web siteniz içerisinde şık bir tasarım elde edebilirsiniz
 • Bu eklenti minimal ve tasarıma sahip olduğu için simgeleri kolayca arayabilmek ve bulduğunuz simgeleri web siteniz içerisinde kolayca kullanabilmeniz de mümkün hale gelir
 • Siz de web sitenizi daha şık bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilir ve ihtiyacınız olan her türlü sembole bu eklenti sayesinde erişebilirsiniz.
Eklentiyi İncele

Diğer Başlıklar

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu