Wordpress

WordPress Siteye OneSignal Push Kurulumu

OneSignal Push eklentisi nedir, ne işe yarıyor, wordpress siteye kurulumu nasıl yapılıyor dilim döndüğünce sizlere anlaşılır şekilde açıklamaya çalışacağım. Öncelikle OneSignal Push eklentisi nedir onunla başlayalım.

OneSignal Push Eklentisi Nedir, Ne İşe Yarar

OneSignal Push eklentisi wordpress site sahiplerinin, kullanıcılarıyla etkileşim kurmaları için push bildirimleri, e-postalar, SMS’ler ve daha fazlasını gönderme imkanı sunan popüler bir eklentidir. En çok etkin kullanılan özelliği, web siteleri, mobil uygulamalar, ve web tarayıcılar aracılığıyla push bildirimleri gönderebilme yeteneğidir.

Nedir bu push bildirimi? Sitenize içerik eklediğiniz zaman, yada herhangi bir yazıyı güncellediğiniz zaman, bildirim almayı kabul eden kullanıcılara yazı hakkında bilgi gönderir ve siteye girmelerini teşvik eder. Böylece siteniz hit çeker, seo açısından, müşteri açısından olumlu yönde etki eder.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi örnek bir OneSignal Push bildirimi.

push-bildirim-ornegi
push-bildirim-ornegi

OneSignal Push eklentisi, kullanıcı etkileşimini artırmak, kullanıcı geri dönüşlerini teşvik etmek ve hedef kitleye özel içerik sunarak kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kullanılır.

OneSignal Push Ücretlimi? Eklenti her ne kadar ücretli olsa da, ücretsiz versiyonu bize fazlasıyla yeterli olacaktır.

Şimdi OneSignal Push Eklentisi Nasıl Kurulur?

OneSignal Push eklentisi nasıl kurulur şimdi gelelim asıl konuya. Öncelikle arkadaşlar OneSignal Push eklentisinin resmi sitesine üye olmamız gerekiyor. Üye olmak için buraya tıklayın. Üye olurken sizden plan seçmenizi isteyecek. Free olan planı seçmeniz gerekmektedir.

Ücretsiz Free planı seçtikten sonra hesap doğrulama alanına geliyoruz. Burada Mail adresimize gönderilen bağlantıya tıklıyoruz ve hesabımızı doğruluyoruz.

Site ekleme 1. Aşama

New App/Website bağlantısına tıklıyoruz ve aşağıdaki resme bakarak sizde site adınızı ve site adresinizi yazarak ok işareti ile gösterilen web alanını seçerek Next: Configure Your Platform tıklayıp sonraki aşamaya geçiyoruz.

onesignal kurulum1
Onesignal kurulum1 aşama

2. Aşama

Aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilmiş 2 alanı seçiyoruz ve sayfayı aşağıya çekip diğer ayarları yapıyoruz.

Wordpress Siteye OneSignal Push Kurulumu

3. Aşama

3. aşamada yine web sitenizin adını, site url si ve bildirim esnasında görülmesini istediğiniz ortalama 100×100 veya 120×100 boyutlarında resminizi seçerek sol altta Save alanına tıklayın.

onasignal-kurulum-asama-3
onasignal-kurulum-asama-3

4. Aşama

Sıra geldi bize verilen APP ID ve API KEY anahtarlarını, wordpress sitemize ekleyecek olduğumuz eklentiye girmeye.

Wordpress Siteye OneSignal Push Kurulumu
onasignal-kurulum-asama-4

5. Aşama

WordPress sitenizin admin paneline giriş yapın Eklentiler / Yeni eklenti ekle sekmesine tıklıyoruz. Arama kısmına OneSignal – Web Push Notifications yazıp eklentiyi sitemize indirip etkinleştiriyoruz. Etkinleştirdiğimiz OneSignal eklentisini açıyoruz ve Configuration sekmesine tıklıyoruz.

Wordpress Siteye OneSignal Push Kurulumu
onasignal-kurulum-asama5

6. Aşama

6. aşama da Send notifications additionally to iOS & Android platforms yazan sekmeyi aktifleştiriyoruz.

Wordpress Siteye OneSignal Push Kurulumu

7. Aşama

onasignal-kurulum-asama-7
onasignal-kurulum-asama-7

8. Aşama

Wordpress Siteye OneSignal Push Kurulumu
onasignal-kurulum-asama-8

Bu ayarları da yapın ve sol alt kısımdaki Save butonuna basıp işlemi bitirmiş oluyoruz.

Diğer Eklentiler

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu