Wordpress

WordPress site kurma fiyatları 2024

WordPress site kurma fiyatları sandığınız gibi uçuk kaçık fiyatlar değildir. Aslında makul fiyatlara profesyonel bir wordpress web sitenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu makalemizde sizlere wordpress site kurma maliyeti hakkında bilgiler sunuyoruz.

web site kurulum ucreti
web site kurulum ucreti

WordPress site kurma fiyatları

WordPress site kurma ücreti acaba kaç paraya patlar diye düşünenler muhtemelen şöyle bir hesaplama yapıyorlar ve site kurmaktan vaz geçiyorlar.

Sitenin adı 350 olsa, hosting fiyatı 500 desek, tema almaya kalsak oda 350, kurulum ücreti 100 ödesek, eklenti parası, o parası, bu parası derken bir bakmışsınız ki ortalama fiyat bin, iki bin TL yi devirdi. Bu fiyatı hesaplayanlar normal olarak site açmaktan vaz geçiyor ve başka projelere yöneliyorlar. Eğer gerçekten web site açmaya hevesiniz var ise bu rakamların çok daha altında web sitenizi açabilirsiniz.

WordPress Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadar?

En düşük ücretli wordpress sitesi kurmak isteyenlere üç aşağı, beş yukarı bir fiyat çıkaralım. İşe ilk olarak sitenizin adının kaç lira olduğunu belirleyelim. Ben sizin için hemen şimdi bakıyorum ve söylüyorum.

Guzel.net.tr domain fiyatları

2024 yılının ilk günlerinde Guzel.net.tr Hosting firmasında alacağınız com uzantılı domain fiyatları.

Com uzantısı: 1 Yıllığı 279.29 TL.

Net uzantısı ise bu günlerde fiyatı biraz çıkışta. 1 Yıllığı 350.74 TL ye dayanmış.

Com.tr alan adının 1 Yıllık ücreti 74.90 TL

Net.tr alan adının 1 Yılık ücreti 74.90 TL

Not: WordPress site kurma fiyatları kampanyalara dayalı olarak değişkenlik göstermektedir. Com, net yada org uzantılarının en güncel fiyatlarına kendiniz bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İsimtescil.net domain fiyatları

İsimtescil.net adresinde ise Com uzantılı domain ücreti 310,47 Türk Lirası

Net uzantılı domain fiyatı ise 403,71 Türk Lirası.

Com.tr domain fiyatı 61,85 Türk Lirası

Domain Fiyatları Konusunda Sonuç

Açmak istediğiniz sitenin domain fiyatı konusunda az çok bilgi sahibi olmuş olduk.

Sıra Geldi Hosting Ücretine

Geldik işin ikinci aşamasına. Bakalım hosting fiyatları ne kadar, masraflar kaça çıkacak. Yine aynı şekilde Guzel.net.tr adresindeki wordpress hosting fiyatlarına bir göz atmadan önce şuna değinmek istiyorum. WordPress site kurulumunda linux hosting de tercih edebilirsiniz, wordpress hosting de. Her iki hosting seçeneğinden birini seçerek sitenizi oluşturabilirsiniz. Benim şahsi fikrim worpdress hosting den yana. Şimdi onun fiyatına bakalım.

Guzel.net.tr firmasında wordpress hostinge ait 3 paket bulunuyor.

  • WP Mini paket: Yıllık 249,90 TL
  • WP Beşsite Limitsiz: 699,90 TL
  • WP Limitsiz: 799,90 TL

Guzel.net.tr deki güncel hosting fiyalarına bakmak için wordpress hostin fiyatları, linux hosting fiyatları tıklayabilirsiniz. Şimdide isimtescil.net deki Hosting fiyatlarına bir göz atmak için buraya tıklayın.

Toparlayalım

İnternet sitesi yapma fiyatı şu ana kadar ortalama 500 ₺ olarak belirleyebiliriz.

Peki başka para ödemeyecek miyim? Hayır ortalama olarak 500 tl ye profesyonel web sitenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra geriye kalan işlemleri ücretsiz olarak halledebilirsiniz. Mesela tema konusunda binlerce ücretsiz tema arasından temanızı seçerek kullanabilirsiniz. WordPress kurulumunu da ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Ücretsiz temaları görmek isteyenler buraya tıklayabilir.

En hızlı En kolay WordPress Kurulumu, Resimli Anlatım makalemizi okuyarak wordpress site kurulumunu ücretsiz yapabilir, yada hosting şirketinize yaptırabilirsiniz.

Faydalı Yazılar

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu