Wordpress

Web sitesi kurmak için bilinmesi gerekenler

Web sitesi kurmak için bilinmesi gerekenler; 1 domain satın alma. 2 hosting satın alma ve son olarak siteyi oluşturma. Toplamda 3 aşama da site nasıl kurulur bunu sizlere kısa ve öz şekilde anlatalım. Sıfırdan başlayanlar, bu işi ilk defa yapacak olanlar hiç tereddüt yaşamadan bir an önce sitesini oluşturmaya başlamalarını tavsiye ederim. Çok çok sitenizi kuramazsınız, yada bir yerde hata yaparsınız. Korkmayın paranız çöpe gitmeyecek, kurulumu yeniden denersiniz ve sonunda doğru yaparak sitenizi aktif edebilirsiniz.

Web sitesi kurmak için bilinmesi gerekenler

Web sitesi kurmak için bilinmesi gerekenler makalemizde sizlere wordpress tabanlı bir sitenin kurulumu için bilmeniz gereken bazı işlemler nelerdir onları izah edeceğiz.

Öncelikle Bilmeniz Gereken Domain ve Hosting Satın alma işlemi

Mutlaka alış veriş sitelerinden bir şey satın almışsınızdır. Domain ve hosting alma işlemi de hemen hemen aynı şekilde alınır. Türkiye’nin önde gelen hosting firmaları arasından birini seçin, üyeliğinizi oluşturun, almak istediğiniz site adını (Domain) boşta olup olmadığını kontrol edin ve satın alın.

Bu konuda en çok merak edilenler;

Aynı şekilde hosting paketleri arasından bütçenize uygun bir paketi seçerek onu da satın alarak sıra geliyor wordpress sitenizi oluşturmaya. En hızlı En kolay WordPress Kurulumu – Resimli Anlatım makalemizdeki anlatılan işlemleri aynen uygulayarak web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Bu konuda en çok merak edilenler?

Web sitesi kurmak için gereken programlar neler; Worpress sitesi kurmak için herhangi bir programa ihtiyaç duymadan sitenizi kurabilirsiniz.

Web sitesi kurmak için gerekli adımlar; Hoting satın alma, Domain satın alma ve wodpress kurulumu şekilde 3 adım olarak sıralayabiliriz.

Site kurmak için gereken kodlar; WordPress tabanlı site kuracak olanların herhangi bir kod bilmesine gerek yoktur.

Site kurmak için gerekli diller; WordPress sitesi kurmak için herhangi bir dil bilmenize de gerek yoktur. Türkçe olduğundan dolayı kolaylıkla kurulumu sağlanabilir.

Yararlı Makaleler

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu