Bilgi

Uzman Eller Projesi İle Kendi İşinin Patronu Oldu

Uzman eller projesi ile topraksız serasını kurdu ve kendi işinin patronu oldu.

Uzman eller projesi ile topraksız serasını kurdu ve kendi işinin patronu oldu. Genç ve cesur girişimci olan Gülçin Tonkal, kurmuş olduğu serasında Marul ve Maydonoz üreterek ailesine ve kent ekonomisine katkı sağlıyor.

26 yaşında genç bir girişimci olan Gülçin Tonkal’ın en büyük hayali uzman olduğu işi yapmaktı. O hayalini de Tarım ve Orman bakanlığının kurmuş olduğu Uzman Eller projesine baş vurarak gerçekleştirdi ve Ordunun Ünye ilçesinde 500 (m²) alanda topraksız seracılık yapıyor.

Gülçin Tonkal: Bu proje aslında Tarım ve Orman bakanlığı tarafından 2023 yılında yapılmış uzman eller projesi. Bende bu projeye başvuru yaptım. Benim proje konum topraksız tarım serası. Şuan burada 500 metre karelik alanda 4800 kök ürünü üretmekteyim.

Ziraat teknikeri olan genç girişimci Gülçin Tonkal Ordun ilinin Ünye ilçesinde kurdu serasını. Daha çok marul ve maydonoz yetiştiriciliği yapıyor. Topraksız tarım yöntemi ile üretilen marul ve maydonozların fideleri kare borulara yerleştiriyor. Mahsul almak için ise 45 gün bekleniyor.

TOPRAKSIZ SERA
TOPRAKSIZ SERA

Ordu ili tarım ve orman müdürlüğü Kemal Yılmaz beyin açıklaması: Bakanlığımız tarafından tarımsal üretimin arttırılması için üreticilerimize önemli destekler verilmektedir. Orduda Gülçin hanım gibi kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere de destek sağlandı. 2023 yılı içerisinde ilimiz genelinde verilen destek miktarı şuan itibari ile beş yüz milyonun üzerine çıkmıştır.

Gülçil Tonkal’ın amacı uzman eller projesiyle kurmuş olduğu topraksız tarım serasını büyüterek kent ekonomisine ciddi katkıda bulunmak.

Kaynak: Trt Haber

Uzman Eller Projesi Nedir

Uzman eller projesi kendi işinin patronu olmak isteyen genç girişimcilere destek olmak amaçlı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kurulan projedir.

Sıkça Sorulan Sorular

BAŞVURULAR NASIL VE NEREDEN YAPILMALI?

Uzman eller projesine başvurusu için internet adresi; https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr tıklayın. Siteye e-devlet şifresiniz ile giriş sağlayın. Belirtilen evrakları online olarak yüklemek için Tebliğ ve Güncel Uygulama Rehberine göz atın.

BAŞVURU SÜRESİ BİTENE KADAR BAŞVURU İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR Mİ?

Başvuruda bulunan kişi başvurusun başlangıç ve bitiş saatleri arasında belge ekleme, çıkartma, bilgi düzenlemesi gibi her türlü değişikliği yapabilir. Fakat başvuruların sona erdiği tarih ve saatten sonra hiçbir değişiklik yapılamaz. Daha azla bilgi için buraya tıklayınız.

Diğer Başlıklar

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu