Blog

Twitter Abone Kasma İçin Yöntemler Nelerdir

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri Twitter, pek çok alanda bir numaralı etkileşim kaynaklarından biridir. Twitter sayesinde artık ünlülerden siyasetçilere kadar pek çok kişinin birinci ağızdan sözlerine direk ulaşım sağlanması ile takip alanı çok yüksek olup önemi her gün artmaktadır.

Twitter, Elon Musk tarafından oldukça yüksek fiyata alınması ile 2022 yılının en çok konuşulan konuları başında gelmektedir. Atılan her twitin milyonlarca kişiye direk ulaşım ve gündemi değiştirme potansiyeli bulunmaktadır.

İşte böyle üretken ve yüksek kullanıma, takibe sahip bu platformun üzerinden para kazanmak isteyenlerin sayısı da oldukça arttı. Bazı Twitter hesaplarının yüksek gelir ve reklam geliri kazanma potansiyeli bu alanda internetten para kazanmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir.

Sadece kazanç için değil yüksek takipçi sayısı kişi ve kurumların ününü arttırmakta ve buda yaptıkları işlerde gelirlerine büyük katkı sağlamaktadır. Bu yüzden Twitter takipçi kasma en çok aranan ve araştırılan konulardan biri oldu.

Özgün ve Üretken olun

Twitterda legal alanlarda takipçi kasmak istiyorsanız spam paylaşımlar, çaprak etkileşimler ve beğeniler ile agrasif takip tarzı işlemler, Twitter tarafından çabuk şekilde fark edilip hesap kapatılabilmektedir. Bu yüzden organik işlemler önemlidir.

Düzenli doğru içerik üzerimi takipçi sayınızı arttıracaktır. Bilginiz ve ilginiz olduğu konularda kendi işlemleriniz ile başarıyı yakalayabilirsiniz. İnternetten para kazanmak için Twitter, doğrudan twit görüntülenmesi yada beğeni sayısına göre para veren bir platform değildir. Dolaylı kazanç getirir İnstagram ve Facebook gibi. Tabi yakın dönemde bağış özelliği eklense de Twitter milyonluk etkileşim var diye Youtube gibi direk para ödemesi yapmaz.

Takipçi sayınız ve attığınız Twitler’in etkileşim oranına göre zaten bu sayılar arttıkça size gelen teklifler ile Twitter nasıl para kazandırır sorusunun cevabını kendiliğinden alacaksınız.

Takipçi Nasıl Kasılır

İlk başlayanların genelde uyguladığı yol olan takibe takip sadece bir nebze artış sağlar ve devamsızdır. Hatta agresif takip Twitter tarafından ban sebebidir.

Takipçi kasmak istiyorsanız örnekle gidelim ve daha net anlaşılsın. Mesela yeni bir dizinin fan sayfası şeklinde ilerleyeceksiniz. Dizi kesitleri ve magazinsel o diziye ait güncel paylaşımlar, zaman içerisinde takipçi sayınızın kendiliğinden artmasını sağlar. Yani sabırlı ve üretken olduğunuzda doğru paylaşımlar ile Twitter size hakkını verecektir.

Twitter üyeleri diğer platformdaki üyelere nazaran daha genç daha çok okuyan, eleştiren daha entelektüel bir kitleyi oluşturmaktadır. Genel olarak Twitter, goy goy diye tabir edilen eğlenceler tutmaktadır. Yine eğlencenin yanı sıra siyasi hesaplarda sıkça takipçi toplar. Ancak burada ince çizgi yani siyasi hesaplar buz üstünde yürümek gibidir. Dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Siyaset haricinde eğlence hesaplarının yanı sıra futbol bir başka paylaşımı ve takipçisi yüksek konulardır. Örnek vermek gerekirse Osmanlı spor olarak kurulan bir hesap güzel paylaşımları ve eğlenceli üslubu ile kısa zamanda fenomen oldu, Osmanlı spor süper ligden düşünce İsmini Futbol Alliye gibi bir isim yaparak devam etmektedir.

Ünlü fan hesapları da takipçi kasmanızı kolaylaştıracaktır. Belirli bir konuda ısrarlı yapılan paylaşımlar zamanla takipçilerinizin kolay artmasınız sağlar.

Yine Twitter’da en çok takipçili konular para kazanma konularıdır. Borsa hesapları son dönemde Twitter platformu için önem kazanmıştır ve bu alanda paylaşım yapan hesaplar Twitter hesaplarınızda takipçinizi arttırır. Popüler konularda yapılan paylaşımlar her zaman organik ve kendiliğinde takipçi getirir. Sadece kendinizin bizzat içeriğine gerek yok. Twitter alıntıla özelliğinin doğru kullanımı ile inanılmaz fazla sayıda takipçi kazanan hesaplar bulunmakta.

Edit hesapları da ayrıca yükselen ve kolay takipçi kazandıran Twitter hesapları konumunda. Youtube yada Tiktok edit özellikle futbol videoları ile hesaplarla Twitter takipçi kazanmak oldukça kolay.

Tabi tüm bunlarından doğru kullanımı sizin elinizde olup sabırla belli bir plan doğrultusunda paylaşım yapmalı ve farkınız olmalıdır Twitter platformunda takipçi arttırmak için. Çünkü kitlesi oldukça seçicidir.

İnorganik spam veya illegal işlem ve hesaplarında dışında platforma uygun davranarak doğru harekette hesaplar ile mümkün. Hashtag doğru kullanımı yine çok önemlidir. Hasgtag’i dünyaya Twitter kazandırmıştır ve buna çok önem vermektedir. Bu sebepten attığınız Twitlere doğru hashtag lar ile görüntüleme ve profilinize ziyaret sayısınız arttırabilirsiniz.

Yine kanalınızın anonimliği ile doğru orantılı canlı sohbet odaları ve canı yayınlar ile takipçilerinizin ilgisini arttırabilir yeni takipçileri kolayca hesabınıza çekebilirsiniz.

Diğer Konu Başlıklarım

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu