Wordpress

Para kazandıran site kurmak

Para kazandıran site kurmak istiyorsanız bu makaleyi sizler için özenle hazırladık. A dan Z ye wordpress ve internet sitesinden para kazanmak için yapılması gerekenleri ücretsiz şekilde sizlere sunuyoruz. Para kazandıran bir siteye sahip olmak için tüm ayrıntılar harfi harfiyen anlatılmıştır. Yapmanız gereken işlem arkanıza yaslanıp yazılanları okumak ve uygulamak olacaktır.

Para kazandıran site kurmak

Öncelikle herkesin yanıldığı bir konu var. Her site kuran, site açan, yada açmak isteyenler para kazanacağını zannetmektedir. Kazanmasına belki kazanırsınız fakat kazandığınız para sitenizin giderlerine yetmeyebilir. Öncelikle konuya şöyle bir giriş yapalım. Tatmin edici para kazandıran web sitesi nasıl kurulur, nelere dikkat edilir, ne yapmak gerekir, Web sitesi kurmak ne kadar kazandırır bunlardan başlayalım.

Reklam Rekabetini Kontrol Edin

Para kazanmak istiyorsanız reklam rekabetine önem vermeniz ve kontrol etmeniz gerekmektedir. Reklam rekabeti nedir diye sorduğunuza eminim. Reklam rekabetini size kısaca şöyle açıklayalım. Varsayalım ki “Çocuk hikayeleri” üzerine bir site kurmak istiyorsunuz.

Peki bu alanda reklam verenlerin rekabet sayısı düşük mü yada yüksek mi bunu biliyor musunuz ve bu sektör deki reklamların tıklama başına verdiği en yüksek ücret ne kadar bunları öğrenip ona göre sitenizi oluşturmanız kazancınızda en önemli etken olacaktır.

Resimde de gördüğünüz gibi “Çocuk hikayeleri” sektöründe aranma hacmi yüksek fakat reklam rekabeti düşük. Buda demektir ki sitenize günde 500 kişi girse 100 kişisi reklama tıklasa ortalama kazanacak olduğunuz para 15 ile 20 tl arasındadır. Ayda ise 600 tl civarıdır. Tabi bunları tahminen söylüyorum. 700 de olur 900 de olabilir veya 300 de olabilir.

para kazandıran site kurmak

Birde şöyle örnekleyelim;

A” kişi” yüksek rekabetli sektörde açmış olduğu web sitesinden 1 tıklamaya 1 tl veya 2 tl kazanır.

B” kişi düşük rekabetli sektörde açmış olduğu web sitesinden 1 tıklamaya 50 kuruş kazanır.

Yani kısacası “Para kazandıran internet sitesi kurmak” için bunlara dikkat etmenizi öneriyorum.

1- Adsense ile Tıklama Başına Para Kazanma

Adsense ile tıklama başına para kazanmak nedir, nasıl işler bilgisi olmayanlar için şöyle anlatalım. Farz edelim ki “Çocuk hikayeleri” üzerine bir site kurdunuz. Sitenize çok sayıda özgün, hikayeler eklediniz ve çok sayıda veya hatırı sayılır ziyaretçi trafiğine sahipsiniz. Tıklama başına aylık ödeme almak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.

Hemen izah edelim. Bunu gerçekleştirmek için sitenize onay almanız gerekmektedir. Yani adsenseye başvurmanız gerekiyor. Web sitenizi kontrol aşamasına gönderiyorsunuz ve Google de yetkili kişi web sitenizi inceleyip kural ihlali, politika ihlali görmedi mi sitenizi onaylar ve reklam sunumuna açar. Sizde Adsense panelinize giriş yaparak reklam kodunuzu alıp web sitenizin “Header.php” bölümüne yapıştırarak reklam gösterimini aktifleştirebilirsiniz.

Sitenizi adsenseye onayına göndermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki Reklam Rekabeti Nereden ve Nasıl Kontrol Edilir.

Reklam rekabetlerini kontrol etmek son derecede basittir. Gmail adresiniz varsa Keyword Planner – Google Ads adresine giriş yaparak “Yeni anahtar kelimeler keşfedin” sekmesine giriş yaparak kurmak istediğiniz web sitesinin sektörünü aratarak aylık aranma hacmini ve reklam rekabetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

2- Footer Link Satarak Para Kazanma

Diyelim ki sitenizden kazandığınız para az geliyor ve geliri yükseltmek istiyorsunuz. Bunun için web sitenizin footer alanına yanı alt tarafına başka sitelerin linklerini ekleyerek aylık ödeme alarak kazancınızı çoğaltabilirsiniz. Sitenizin seo açısından zarar görmemesi için footer alanına 4 veya 5 tane web sitesinin linkini ekleyebilirsiniz. Footer alanına müşteri bulmak için web sitenizde bir duyuru yayınlayabilir yada webmaster arkadaşların takıldığı r10 form sitesinde konu açarak müşteri bulabilirsiniz.

3- Tanıtım Yazısı Yayınlayarak Para Kazanma

Tanıtım yazısı nedir; Başka bir site sahibi tanıtım makalesi hazırlayıp içerisine 1 veya 2 tane link ekler ve makaleyi size gönderir. Sizde bu makaleyi, normal makale ekler gibi sitenize eklersiniz. Tanıtım yazıları genellikle ömürlük olur. Bazıları yıllık veya 6 aylık da yayınlayabilir. Tanıtım yazıları hakkında fiyat bilgisi ve müşteri edinmek için buraya bakabilirsiniz. ↗

4- Özel Resimli Reklam Alanı

Web sitenizin üst kısmına, yan taraf bileşenler alanına veya footer bölümüne müşteri tarafından hazırlanan resmi koyarak, resme bağlantı verilir. Buna da özel reklam alanı denir. Buda aynı şekilde 1 aylık, 3 aylık veya yıllık olarak 2 taraf arasında kararlaştırılır. Önerimiz “Reklam verin” diye bir sayfa oluşturun. Web sitenizin üst menü bölümüne de bu sayfayı ekleyin. Bu sayfada hem footer link, hem özel reklam alanı ve hem de tanıtım yazısı fiyatlarınızı belirterek müşteri bulmanızı sağlayın.

Faydalı Yazılar

Para kazanmak site kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bilinmesi gereken tüm ayrıntılar makalemizde yer almaktadır. Takıldığınız alan olursa iletisim@ademkeles.com.tr mail adresinden çekinmeden bana yazabilirsiniz.

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu