Wordpress

İnternet Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri

İnternet sitesinden para kazanma yöntemleri nelerdir anlaşılır bir dilde sizlere aktarmaya çalışacağım. Bu yazımızda “Google Adsense” ile web sitesinden kazanç sağlama yöntemi anlatılmaktadır. Kaliteli içeriğe sahip ve hitli web sitesine sahipseniz kazanç elde etmeniz hiç de zor olmayacaktır. Eğer değilseniz ne yapmanız gerektiğini de anlatıyorum.

internet sitesinden para kazanma
internet sitesinden para kazanma

İnternet sitenizden Para Kazanın

Eğri oturup, doğru konuşmak gerekirse web sitesinden para kazanma olayı hem kolay hem de oldukça zordur. Web sitenizden para kazanmak için en etkili yöntem Adsense‘dir . Para kazanarak web sitenizden geçiminizi sağlamanız veya ek gelir elde etmeniz için adeta veli nimettir. Bunu nasıl etkili bir şekilde yapabileceğinizi öğrenmek için makaleyi okumaya devam edin.

Adsense Reklam Ağı İle Para Kazanma

Dünyanın en büyük reklam ağı olan Adsense ile kazanç sağlamak için site açmak, 20-30 makale girmek gelir elde etmeniz için maalesef yeterli olmayacaktır.  Web sitenizin içerikleri yüksek kalitede olması bu işin en önemli detayıdır.

google para kazanma
Google para kazanma

Adsenseye baş vurdunuz (Baş vurun) ve siteniz reklam sunumuna hazır olduğu mesajı aldınız. Reklam kodunuzu yerleştirdiniz ve otomatik reklamları açtınız. Geriye tek bir şey kalıyor. O da web sitesinden para kazancı sağlamak! (Para kazandıran site kurmak) Sitenizin para kazandırmaya başlaması için paravan sitelerden faydalanmanız adeta ilaç olacaktır.

Paravan Site Nedir

Paravan site nedir, paravan web sitesi nasıl yapılır konusunu kısa ve öz şekilde şöyle açıklayalım. Paravan site sayısı 3-4-5 yada daha fazla sitelerden oluşur. İyi yerlere gelerek para kazanmak istediğiniz sitenizle aynı sektörde başka siteler kurarak footer ve yazı içi linklemelerle ana sitenize güç salgılamaktır.

Örnek paravan site oluşturma

Var sayalım ki Hayvanisimleri.net adında bir web sitesine sahipsiniz. Bu alanda rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsunuz. Tam bu noktada paravan sitelerin önemi ortaya çıkıyor. Hayvanlara yönelik başka siteler açarak paravan sitelerinizi oluşturmuş olursunuz. Böyle kısa anlatıyorum ama şunları da söylemeden geçmeyelim.

  • Paravan siteleriniz Ana siteniz gibi özgün makalelere sahip olmalıdır.
  • Paravan sitelerinizi aktif eder etmez hemen ana sitenize link vermeyin.
  • 2-3 ay boyunca sitelerinizi güncelleyin.
  • Paravan sitelerinize de başka sitelerden footer yada tanıtım yazısı linkleri alarak güçlenmesini sağlayın.

Paravan Sitede En etkili Linkleme Yöntemi

Şimdi gelelim paravan sitelerinizden ana sitenize link vermeye. Açtığınız sitelerin her birinden Ana sitenize footer link vermeyin. Var sayalım ki Ana siteniz haricinde 4 tane paravan site açtınız. Yapmanız gereken işlem şöyle olmalı.

  • Paravan site 1 (Paravan 1 sitenizden paravan 2 sitenize footer link verin)
  • Paravan site 2 (Paravan 2 sitenizden paravan 3 sitenize footer link verin)
  • Paravan site 3 (Paravan 3 sitenizden paravan 4 sitenize footer link verin)
  • Paravan site 4 (Son olarak da paravan 4 sitenizden ana sitenize footer link verin)
  • Paravan sitelerinize eklediğiniz içeriklerden de ana sitenize eklediğiniz içeriklere de link vererek ana sitenizi uçara bilirsiniz.

Footer Link Satarak Para Kazanma

Web siteniz sektöründe iyi bir durumda ise footer link satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Sitenizin en alt kısmına aylık, 3 aylık yada yıllık bazında bir başka sitenin linkini ücret karşılığında sitenize ekleyebilirsiniz. Link satışı yapan site sahiplerinin konu açtığı forum siteleri şunlardır.

Tanıtım Yazısı Yayınlayarak Gelir Elde Edin

Adsense den kazandığınız gelir tatmin etmiyorsa footer link satışı gibi tanıtım yazısı da sitenizde yayınlayabilirsiniz. Bir başka sitenin tanıtım yazısını kendi sitenize ekleyerek kazanç sağlaya bilirsiniz. Tanıtım yazıları genelde site kapanana dek silinmez. Anlaşmaya göre değişir tabi.

Diğer Faydalı Yazılar

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu