Wordpress

En iyi hosting firmaları 2024

En iyi Hosting firmaları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024 yılında da değişkenlik göstermedi. Belli başlı firmalar host konusunda yüz binlerce müşterisini memnun etmektedir. Memnun kalınmayan tek konu ise yıllık ücretlendirmeler oluyor. Neyse asıl konumuz olan En iyi host sağlayıcı firmalar hangileriymiş gelin inceleyelim.

En İyi Güvenilir Türkiye Hosting Firmaları 2024

Bu işe yeni başlayan kişilerin en büyük korkusu da güvenilirlik tir. Siteyi kurduktan sonra zırt bırt kapanacak mı korkusu, yada hacklenme (başkası tarafından çalınma) gibi endişe duyulması gayet normaldir. Lakin artık Güvenli hosting konusunda bahsedeceğimiz firmalar oldukça başarılıdırlar. Tabi bu sitenizin çalınmayacağı anlamına gelmez. Sizden kaynaklı bazı yanlışlar doğrultusunda bu durumu yaşayabilirsiniz. Tüm firmalarda yedek alma özelliği olduğu için sitenizi tekrar devreye geçirebilirsiniz. Bu işler biraz teferruatlı işler olduğu için fazla kafanızı da karıştırmayalım.

Host ya da Hosting Firması Nedir?

Sıfırdan bu işe başlayan kişiler ilk etap da host ya da hosting firması nedir arkadaş demesini son derece normal. Anlayabileceğiniz en güzel şekilde size şöyle izah edebilirim.

Host nedir: Hosting kelimesinin kısaltılmış halidir.

Hosting firması nedir: Hosting firması ise sitenizin tüm dosyalarının barınmasını, korunmasını sağlayan ve yıllık olarak belli bir ücret ödeyecek olduğunuz firmaya hosting firması denir.

Hosting firmasını kullanmak gerekiyor mu? Kısa ve net şekilde Evet. Bu işin olmazsa olmazıdır.

En iyi hosting firmaları 2022

Türkiye’de Bulunan En İyi ve Hızlı Hosting Şirketleri

Aslına bakarsanız artık bu işin Türkiye’si Avrupası kalmadı. Yurtdışından da hosting hizmeti vermekte olan kaliteli honsting firmaları bulunuyor. Ama benim naçizane fikrim Yurtiçinde hizmet veren kendi firmalarımızı kullanmaktan yanadır. Türkiye’de bulunan en iyi ve hızlı hosting şirketleri tabi ki de var fakat hız konusunda tam verim arıyorsanız bu birazda alacak olduğunuz hosting paketinin kalitesine de bakar. 100 tl ye aldığınız host ile 400 tlye alınan host arasında mutlaka bir fark olacaktır.

Türk hosting firmaları

Sizlere tavsiyede bulunabileceğim hosting şirketleri listesi

 1. https://www.guzel.net.tr/hosting.php
 2. https://www.ihs.com.tr/web-hosting/
 3. https://www.isimtescil.net/hosting/paketleri.aspx
 4. https://www.natro.com/hosting
 5. https://www.turhost.com/hosting/
 6. https://www.hostinger.web.tr/web-hosting

En İyi Yabancı Hosting Firmaları Hangileri 2024

2024 yılına damga vuracak olan en iyi yabancı hosting firmaları da aynı şekilde değişkenlik göstermiyor. Çok sayıda rekabet halinde olan ve müşterilerine en iyi, kaliteli ve hızlı hosting hizmeti vermeye çalışan yabancı host firmaları listesi.

 • hostinger.web.tr
 • ionos.com
 • bluehost.com
 • dreamhost.com
 • hostpapa.com
 • networksolutions.com

Gibi yabancı hosting firmaları bu camiada başı çekiyor.

Hosting Firmaları Hakkında Sorular ve Cevaplar

Hosting hakkında soruları ve cevapları sizin yerinize soruyor + cevaplıyoruz.

Nasıl bir hosting Almalıyım: Hayata geçirdiğiniz site ilk etap da çok iddialı değilse en düşük paket değil de bir üst paketi seçmenizi tavsiye ederim. Şayet piyasaya bomba gibi gireceğim diyorsanız tabiki de üst düzey paket seçmenizi öneririm. Siteniz wordpress tabanlı site ise wordpress hosting almanızı da tavsiye ederim. Değilse eğer Linux hosting paketlerinden seçim yapabilirsiniz.

Domain ile Hosting Arasındaki fark nedir: Çok basit. Domain kuracak olduğunuz dükkanın adını ne koyacaksınız ona domain diyebiliriz. Dükkanınız için kiraladığınız depoya da hosting diyebilirsiniz. Yani sitenizin ismi domain olarak söylenir. Sitenize ait dosyalarından barındığı alana da hosting adı verilir. Bu ikisi et ve tırnak gibidir. Birisi olmadan diye ri de olmaz.

Domain aldım hosting almadım: Olmaz. Az evvel bahsettim ya. Hosting de almanız gerekiyor.

En iyi domain alma sitesi hangisi: Hosting hizmetinizi nereden almaya karar verdiyseniz, domaininizi de aynı site üzerinden alabilirsiniz.

Hosting hizmeti kaça ayrılır? Hosting hizmetleri; Linux hosting, Windows hostin, Asp hosting, WordPress hostin şeklinde ayrılabilir.

Yararlı Olabilecek Makaleler

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu