Wordpress

Com uzantılı site açmak

.Com uzantılı site açmak istiyorum, .com Uzantılı site nasıl açılır? .Com uzantılı site açmak, Domain’li site kurma nasıl olur tüm detayları burada sizlere özenle açıklıyoruz. Öncelikle şunu belirtelim “.Com” uzantılı site siteye ücretsiz şekilde sahip olmak isteyenler var. Maalesef bu mümkün değil. Bedava “Com” uzantılı site açmanız söz konusu olamaz. (Tabi Hosting şirketi olan bir yakınınız varsa o zaman belki mümkün olabilir)

Bir web sitesi açmak, günümüzde hem bireylerin hem de işletmelerin büyük bir öneme sahip. Profesyonel bir görünüm elde etmek ve küresel bir kitleye ulaşmak için genelde .com uzantıya sahip site isimleri tercih edilir. Bu işe sıfırdan başlıyorsanız ve yardıma ihtiyacınız varsa WhatsApp tan bana yazabilirsiniz.

Com Uzantılı Site Nasıl Açılır

Bu işlerde henüz pek bilgisi olmayan arkadaşlar için .Com uzantılı siteye nasıl sahip olunur detaylı şekilde anlatıyoruz

  • Evvela alacak olduğunuz Com uzantılı domain için size önerdiğim 2 firma dan birine üye olmanız gerekiyor. Merak etmeyin üyelik işlemleri ücretsizdir.
  • Üyelik işlemini tamamladıysanız sıra geldi sahip olmak istediğiniz com uzantılı domain isminin boşta olup olmadığını kontrol etmeye.
    • Guzel.net.tr ye üye olduysanız Alan adı / Alan adı kaydı yolunu izleyin.
    • İsimtescil.net sitesine üye olduysanız Domain bağlantısına tıklayın ve yeni bir alan adı sorgulama kısmından kullanmak istediğiniz domaini yazın.
    • Eğer domain başkası tarafından daha önceden alındıysa kırmızı yazıyla “Satın alınmış” yazısını göreceksiniz.
    • Eğer boştaysa zaten yeşil renkte “Satın al” ibaresini göreceksiniz.

Buraya kadar her şey normal şekilde ilerledi ise “Com uzantılı domain” sahibi olmuşsunuz demektir. Sıra geldi hosting almaya. Hosting olmadan site kurulur mu. Malum domainle hosting tıpkı etle tırnak gibidir. Domain aldığınız siteden birde hosting paketi satın alın. En iyi hosting firmaları. Projeniz çok büyük değilse başlangıç için makul fiyatlarda bir paket alabilirsiniz. Daha sonrasında işler yolunda giderse hosting paketinizi kolayca yükseltebilirsiniz.

Hosting de satın aldığınıza göre şimdi geriye sadece sitenizi açmak için diğer işlemleri uygulamak kalıyor. En hızlı En kolay WordPress Kurulumu – Resimli Anlatım makalemizi inceleyerek Com uzantılı site kurulumu için işlemlere başlayabilirsiniz.

Eğer yardıma ihtiyacım var diyorsanız iletisim@ademkeles.com.tr mail adresimden bana hiç çekinmeden yazabilirsiniz. Not: Hiç bir ücret talep edilmez

Faydalı Yazılar

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu