Wordpress

Bir site kurmak ne kadara mal olur? 2024

Bir web sitesi kurarken ihtiyacınız olan iki şey vardır. Bunun birincisi (Domain) alan adı, ikincisi ise Hosting (Sunucu) hizmetidir.

Alan adı fiyatları yıllık bazda belirlenir ve 2024 yılında 1 yıllık alan adı fiyatları kampanyalar haricinde şu civardadır;

Com alan adı fiyatı: Kdv dahil ortalama 300-350 tl arasında değişkenlik gösterir.
Net alan adı fiyatı:Kdv dahil 400 – 450 tl arasında değişkenlik gösteriyor.
Com.tr ve Net.tr alan adı fiyatı: Kdv dahil 60 tl civarındadır.

Tabi bu fiyatlar müşterisi olacağınız firmaya göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel alan adı fiyat bilgisi için buraya bakabilirsiniz.

Alan adı alımı tamamlandıktan sonra, Hosting hizmeti almanız gerekmektedir. Hosting hizmeti de web sitesinin dosyalarının saklandığı bir sunucu hizmetidir. Hosting maliyeti aylık ve yıllık olarak fiyatlandırılır.

Ayrıca Hosting özelliğine göre fiyatlarda değişkenlik oluşur. Fakat en düşük Hosting paket fiyatları 350 TL den başladığını bilmeniz gerekir.

Özetleyecek olursak şu ana kadar alan adına ve hosting hizmetine ödediğimiz ücret 400 tl ile 800 tl civarıdır.

Bunun yanı sıra web sitesinin tasarımı için bir web tasarımcısına veya ajansına ihtiyacınız olabilir fakat wordpress sistemi kullandığımız için ücretsiz alt yapı, ücretsiz tema ve ücretsiz eklentiler kullanacağımızdan dolayı bunlara herhangi bir ücret ödemeyeceğiz. En hızlı En kolay WordPress Kurulumu nasıl yapılır hakkında bilgi almak ve hemen kurmaya başlamak için buraya tıklayın.

Maliyet Özeti

Sonuç olarak 400 – 800 tl bütçeyle wordpress tabanlı bir siteye sahip olabiliriz. Eğer kurulumda herhangi bir sorun yaşıyorsanız ve desteğe ihtiyaç duyarsanız lütfen çekinmeden yardım isteyebilirsiniz. Herhangi bir ücret talebi asla söz konusu değildir.

Bana ulaşmak için mail adresim: iletisim@ademkeles.com.tr

Telefonum: 0546 Sekizyüz20 6161 (Whatsapp üzerinden yazmanızı rica ederim)

Anahtar kelimeler; Bir site kurmak ne kadara mal olur? 2024 Yılında internet sitesi kurma maliyeti ne kadar oldu, WordPress Web Site Yapımı Fiyatları 2024, Ortalama internet sitesi kurma maliyeti.

Diğer Konularımız

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu