Bilgi

Az Sermaye ile Hangi İşler Kurulur?

Mevcut işleri ile istedikleri geliri elde edemeyen kişiler ya da bir girişim yapmak için elinde az bir sermayesi bulunan kişiler tarafından en çok merak edilen az sermaye ile kurulacak işler konusudur. Bu noktada yapılabilecek birçok iş imkânı bulunmaktadır. Sermaye sahiplerinin öncelikle detaylı bir araştırma yapmaları doğrultusunda ve birtakım eğitimlerden geçerek başarılı bir girişim yapmaları mümkün olacaktır.

Bebek Fotoğrafçılığı

Sosyal medya sayesinde oldukça popülerleşmiş olan babyshower gibi bebekler ile alakalı çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu noktada doğum fotoğrafçılığı ya da bebek fotoğrafçılığı tercih edilebilmektedir. Ancak bunun yapılabilmesi için çocuklar ya da bebekler hakkında bilgi birikimi olması önerilmektedir.

VİOP İşlemleri Yapmak

Az sermaye ile kurulacak işler arasında Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP)’nda işle yapmak yer almaktadır. Hisse senetleri, altın gibi birçok işlem ile güvenilir yatırımlar yapılabilmesi söz konusudur. Piyasa üzerinde yatırım yapılması için detaylarının araştırılması ve ücretsiz deneme hesapları ile yatırıma başlanabilmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi

Bir diğer girişim ise solucan gübresi üretimi tesisi yapmaktır. Türkiye’de gelişmekte olan hem çok büyük kazançlar elde ettirebilen hem de çiftçiler tarafından daha çok tercih edilen bir girişimdir. Ayrıca solucan gübresi üretimi tesisi için büyük miktarlarda sermayeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Solucanlar hızlı bir şeklide çoğaldığı bilinmektedir ve bu sayede hızlı bir şekilde gübre artışı yaşanmaktadır.

Mantar Yetiştiriciliği ve Yarasa Gübresi

Kolay bir şekilde yetiştirilebiliyor oluşu ile mantar yetiştiriciliği de tercih edilen diğer girişim olacaktır. İlk başta maliyetli bir iş olsa da daha sonrasında maliyetini karşılayan bir girişim olacaktır. Daha çok yurtdışında meşhur olan ancak Türkiye’de de zamanla öğrenilmeye başlayan yarasa gübresi satışı da bir diğer az sermaye ile yapılabilen iştir.

Çoğu kişi mağaraları kiralayıp yarasa gübrelerini çıkartmaktadır ve bu sayede oldukça fazla gelir elde edebilmektedir. Yarasa gübresinin ürünlerdeki verimliliği iki katına çıkardığının öğrenilmesi ile oldukça ilgi çekici bir iş haline gelmiştir.

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçekçi dükkânı açmak ise az sermaye ile kurulacak işler arasında en garantili iştir. Çünkü çiçek satışının belli bir dönemi bulunmamaktadır. Ancak bu iş için de çiçekler hakkında bilgi sahibi olunması ve müşteriler ile doğru bir şekilde ilgilenilmesi gerekmektedir.

Diğer Az Sermaye Gerektiren İşler

Az sermaye ile kurulacak işler arasında garanti bir iş olarak görülen bir diğer iş ise catering hizmeti vermektir. Düğün, nişan gibi daha birçok organizasyonlarda yemek için catering firmalarını tercih ediyor olmaları, catering hizmetini az sermaye ile yapılabilecek garantili işler arasına girmektedir. Son zamanlarda oldukça popülerleşmesi ile teraryum ve minyatür bahçe işine girmek de az sermaye ile yapılabilecek işlerden birisidir. Bunun dışında oto kurtarıcılığı yapmak, freelance işer yapmak, gerekli eğitimlerden sonra yaşam koçluğu yapmak, danışmanlık hizmeti vermek ve takı tasarımı yaparak bunların satışını gerçekleştirmek gibi oldukça fazla sermaye az olsa dahi yapılabilecek iş imkanları bulunmaktadır.

Diğer Konu Başlıkları

adem

Adem Keleş 1982 Trabzon Doğumludur. 1999 yılından bu güne İstanbul, Kartal da ikamet etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu